İŞ ORTAKLARIMIZ

YENİLİKÇİ VE KAPSAMLI
GÜVENLİK ANLAYIŞI

Sophos, güvenliğin her alanında yenilikçi bir yaklaşım sergilemektedir. Firewall yönetiminden, bilgileri rapor etmeye ve diğer güvenlik sistemleriyle nasıl entegre olduğuna kadar tüm güvenlik konularında eşi benzeri görülmemiş sadelikte, güvenlik sezgisi ve ileri derece tehdit güvenliği seviyesi sunmaktadır. Kurumsal güvenlik çözümleri konusunda faaliyet gösteren Sophos’un uç nokta güvenlik çözümleri, internet güvenliği, uygulama ve cihaz kontrolü, veri koruma, şifreleme, mobil koruma, Exchange sunucu güvenliği ve ağ erişimi kontrolü gibi alanlarda çözümler sunmaktadır.


HİZMETLERİMİZ

BASİT KULLANIMLI İLERİ DERECE KORUMA

Çoğu firewall ürünü birçok modül ya da ekran boyunca kurulum yapmanızı ve politikalarını yönetmenizi ister. Sophos ise, size tek bir ekran üzerinde, tüm kullanıcılarınızı yönetme, izleme, filtreleme ve sıralama ile uygulama ve network politikalarını düzenlemenize izin veren güçlü birleşik bir politika sunmaktadır.

STANDART CİHAZ ÜZERİNDE RAPORLAMA

Cihaz üzerinde bulunan yüzlerce rapor çeşidiyle, kullanıcılarınızın ağınızda neler yaptığını tam olarak öğrenmeye imkan tanır.Ayrıca bir araç gerektirmeden yerel olarak depolanan detaylı raporlar almanızı sağlamaktadır.Eşsiz Kullanıcı Tehdidi Bölümü (User Threat Quotient) raporları sizlere hangi kullanıcınızın ağ güvenliğini tehlikeye attığını da göstermektedir.

ETKİLİ, GÜÇLÜ VE HIZLI

Sophos Firewall’u size üst düzey performans sunabilmek için tasarlanmıştır.Cihazlar Intel multi-core teknolojisi, SSD ve hızlandırılmış bellek içi içerik taraması kullanılarak yapılmıştır.Buna ek olarak Sophos FastPath paket optimizasyon teknolojisi, sizlerin daima maksimum verim almanıza olanak sunmaktadır.

POLİTİKA ŞABLONLARI SİZİ HIZLICA KORUMAYA ALIR

Ön tanımlı politika şablonları, sizlere Microsoft Exchange, SharePoint gibi yaygın uygulamaları korumaya izin verir.Listeden basitçe seçim yapılması, bazı temel bilgileri yazılması sonrası, şablonun geri kalanını kendi tamamlamaktadır. Tüm gelen/giden firewall kurallarını ve güvenlik ayarlarını sizin için otomatik ayarlamaktadır.

GELİŞMİŞ TEHDİT  KORUMASINDA BİR DEVRİM

Öncelikle Security Heartbeat kendi zekasıyla birleştirmek için ve daha önceden bilinmeyen tehditler tarafından tehlikeye atan sistemleri tespit etmek için uç nokta korumalarını ve Güvenlik duvarınızı ilişkilendiren bir endüstridir. Heartbeat durumu, sistemler tekrar düzelene kadar erişimi izole etmek ya da sınırlandırmak için hem uç nokta korumasındaki hem de network seviyelerindeki eylemleri ani bir şekilde tetiklemek için güvenlik politika ayarlarına entegre edilmiştir. Bu özellik Sophos Cloud Endpoint Protection Advanced ya da Sophos Enduser Protection gerektirmektedir.

PATENTLİ LAYER-8 KİMLİK DENETİMİ

Kullanıcı kimliği, kimlik tabanlı politika teknolojisi kullanıcıların kullandığı uygulamalar, bant genişliği ve IP adresi gözetilmeksizin diğer network kaynakları, konum, network ya da cihaz üzerinden kullanıcının denetlenmesine olanak sağlayan politikaların uygulanmasını başka bir boyuta çekmektedir.Patentli Layer-8 kimlik kontrolü teknolojisi kelimenin tam anlamıyla firewall ilkelerini tamamen yeni bir boyuta taşımaktadır.

ÇOK SAYIDAKİ GÜVENLİK DUVARINIZI BASİTÇE YÖNETİN

Sophos merkezi firewall yönetimi, çoklu SF-OS firewall tamamen merkezi yönetimini tek bir konsol üzerinden sağlamaktadır. Sophos IView loglama ve raporlama çözümü ücretsiz olup, Sophos ve Cyberoam cihazlarıyla entegre olabilmektedir.

OTOMATİK KULLANICI RİSK RAPORLARI

Sophos Kullanıcı Tehdidi Bölümü (UTQ) göstergesi, kullanıcı davranışında eyleme geçirilebilir istihbarat sağlayan eşsiz bir özelliktir. Güvenlik duvarlarımız her bir kullanıcının internette gezinme alışkanlığı ve faaliyetini risk eğilimli davranışa sahip kullanıcıları tespit etmek için gelişmiş tehdit ve geçmişi ile ilişkilendirmektedir.