SANALLAŞTIRMA ÇÖZÜMLERİ

ÇÖZÜMLERİMİZ

DÜŞÜK MALİYET, YÜKSEK VERİMLİLİK

Sanallaştırma teknolojileri, kurumsal yapılardaki atıl kapasiteyi aktifleştirmeyi amaçlar.Sanallaştırma çözümleri sayesinde firmalar büyük oranda tasarruf sağlamakta, enerji kaybını önlenmekte, yönetimde esneklik ve kolaylık sağlanmaktadır. Sanallaştırmanın, BT yönetimi açısından vazgeçilmez bir teknoloji çözümü olmasının güçlü bir nedeni vardır.BT yönetimi basitleştirmekten sunucu kullanımını artırmaya, uygulama yanıtlarını hızlandırmaya ve iş sürekliliğini sağlamaya kadar, dünyadaki fiziki zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olur.

LTS, sanallaştırma çözümleri ile hayata geçirdiği projelerde, hem maliyetlerde büyük tasarruf elde edilmesine hem de donanıma duyulan ihtiyacı azaltarak yer ve enerji kazancına yardımcı olmaktadır.Hızlı ve etkin bir şekilde, fiziksel ve sanal ortamları yöneterek iş süreçlerini kolaylaştırırken; firma içi kaynakların da daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Böylece kurumsal firmalar da teknoloji sayesinde güncel ve gelişime açık bir yapıya dönüşmektedir.

HİZMETLERİMİZ

SUNUCU SANALLAŞTIRMA

Birden fazla olan fiziksel sunucu kaynakları, sanal kaynaklara dönüştürülerek fiziksel kaynaklar üzerinden tasarruf edilir.Örneğin 5 fiziksel sunucunun sanallaştırılarak 1 fiziksel sunucu üzerinde sanal olarak çalışmasını sağlanır. Böylece fiziksel kaynaklar üzerinden maksimum düzeyde tasarruf ve verimlilik elde edilmektedir.

MASAÜSTÜ SANALLAŞTIRMA

Masaüstü sistemleri sanallaştırılarak veri merkezine taşınır ve sonrasında son kullanıcıların lokal ağ veya internet üzerinden bu kaynaklara erişimi sağlanır. Böylece masaüstleri ve uygulamaları dizüstü, tablet veya telefon cihazlarında çalışarak, hareket halindeyken de sisteme bağlı kalabilmektedir.

UYGULAMA SANALLAŞTIRMA

Uygulamaların bilgisayarlara kurulmadan sunucu üzerinden çalıştırılıp, bilgisayara kurulmuş gibi kullanılabilmesine imkan sağlayan sanallaştırma türüdür.Bu yöntemle çalışanlar, tüm iş uygulamalarına maksimum performansla erişim sağlamaktadır.

AĞ SANALLAŞTIRMA

Ağ bileşenleri sanallaştırılarak, fiziksel ağ ile bağlantı yapılmış gibi çalışmasını sağlayan yöntemdir. Daha az ekipmanla daha fazla sanal ağ kurulmaktadır. Ayrıca mikro segmentasyon yapılarak ağ güvenliği de arttırılmaktadır.

çözüm ortaklarımız